כיום יותר מתמיד הופכים ה"חדשנות" וה"דיגטציה" לכלים הכרחיים עבור ארגונים המבקשים לייצר ערך בדרכים חדשות. הייחודיות של ארגוני הבריאות בתרבות שלהם, באתגרים שלהם ובהזדמנויות שלהם מחייבת בחינה שונה של מושג החדשנות ושל תפקידו של מנהל החדשנות. על כן, הקורס יעסוק בפיתוח הידע, היכרות והתנסות פרקטית עם כלים ותהליכים המקובלים בישראל ובעולם בדגש על הצרכים הייחודיים של ארגוני הבריאות.

במהלך הקורס ילמדו המשתתפים כיצד לזהות את החוזקות שלהם ושל הארגון כמו גם לאתר אתגרים ולבחון פרקטיקות שונות של חדשנות להתמודד איתם. בסיום הקורס יבנו המשתתפים תכנית עבודה לניהול חדשנות ולקידום תרבות של חדשנות שתאפשר חדשנות ברת-קיימא בארגון שלהם.

חדשנות כפרקטיקה


גישות שונות ליישומה, תהליכי הטמעה והנושאים המגוונים הקשורים בתהליכי החדשנות בארגון ובאקוסיסטם.
התנסות מעשית ולמידת עמיתים


הקורס יתקיים במתכונת סדנאית הכוללת מקרי בוחן ממנהלי חדשנות, התנסות מעשית לאורך כל הקורס ועבודה אישית ממוקדת על פרויקט נבחר.
יצירת קהילה של מובילי חדשנות בארגוני בריאות


קהילה זו תחזק את ההון האנושי, תשתף ידע ותשקיע בשיתופי פעולה בין ארגוני בריאות עצמם ובינם לבין היצע הפתרונות.

מטרות הקורס:

המשתתפים בקורס יקבלו תעודת סיום- בחתימת שותפי התכנית

בסיום הקורס יבנו המשתתפים בתכנית עבודה ייחודית לארגון שלהם

המשתתפים בקורס יעבדו על פרויקט אישי ויתנסו בפרקטיקות שילמדו בקורס 

נושאי הלימוד בקורס:

WhatsApp Image 2020-03-15 at 16.25.02.jp

קורס מובילי חדשנות בארגוני הבריאות

מה הבעיה?

איתור, תעדוף ובחירת אתגרים לפתרון

אבחון עצמי וארגוני

זיהוי החוזקות והחסמים הארגוניים והאישיים

מהי חדשנות

החדשנות ככלי והיכרות עם מושגי יסוד בתחום

 

חדשנות כאסטרטגיה

בניית תשתיות לניהול החדשנות וליצירת תרבות של חדשנות בארגון

שיתופי פעולה

היכרות עם האקוסיסטם ועם מודלים נבחרים לשיתופי פעולה

חדשנות יישומית

פרקטיקות ויישומים שונים של חדשנות

  • מפגש פתיחה: 18.5.2020

  • עלות הקורס: 7,000 ש"ח (ללא תוספת מע"מ)

  • הרשמה מוקדמת: 6,000 ש"ח (עד ה-1.4.2020)

    מספר המקומות מוגבל, מהרו להירשם | ההשתתפות מותנת באישור ועדת ההיגוי | סגירת הרשמה 1.5.2020

 

      לפרטים נוספים:

עדי רכס 

מנהלת חדשנות ארגונית

AdiR@israelinnovation.org.il

מי אנחנו?

המכון הישראלי לחדשנות (ע"ר) פועל לקידום טרנספורמציה דיגיטלית בחברה הישראלית. קהילת CatalystIL, הפועלת תחת המכון, הוקמה במטרה לקדם את התחום המקצועי של ניהול חדשנות בארגונים כתהליך מובנה וסדור. באמצעות קהילה לומדת של מנהלי חדשנות בסקטור הציבורי והפרטי, שיתוף פעולה בין גורמים, שיתוף ידע ומקרי בוחן, הכרת מתודות בינ"ל, חיבור לאקוסיסטם בכלל ולסטארטאפים רלוונטיים בפרט, מסייעת CatalystIL לקידום תרבות של חדשנות ופיילוטים בארגונים. בין היתר מפעילה catalystIL קורסים ייחודיים להכשרת מנהלי חדשנות המתמקדים בהגדרת תפקידם, תחומי אחריותם, תהליכי עבודה וכלים מקצועיים המסייעים בקידום חדשנות בארגון.     

 

במסגרת פעילות המכון בתחום הבריאות פועלת קהילת HealthIL לקידום תהליכים מובנים להכנסה והטמעה של פתרונות חדשניים )של חברות טכנולוגיה) במערכת הבריאות, מתוך מטרה לשנות ולשדרג משמעותית את איכות הטיפול והשירות במערכת. פעילות הקהילה הינה חלק מהתכנית הלאומית 'בריאות דיגיטלית כמנוע צמיחה' במיזם משותף עם משרד הכלכלה וישראל דיגיטלית. קהילת HealthIL מונה כיום מעל 630 חברות טכנולוגיה ושיתופי פעולה עם כ- 30 ארגוני בריאות ומאות חיבורים ופרויקטים מוצלחים כתוצאה מכך.

הידע הרחב של CatalystIL בניהול חדשנות והניסיון הרב של HealthIL בעבודה עם ארגוני הבריאות בישראל אפשר לנו לחבור יחד ולהציע קורס ראשון וייחודי בתחומו בארץ עבור מובילי חדשנות בארגוני הבריאות. אנחנו מזמינים אתכם להצטרף ולקחת חלק במהפכת הבריאות הדיגיטלית בישראל.