שלום! אנחנו ענף החדשנות בחיל הרפואה

אנו ענף החדשנות של חיל הרפואה גאים להציג בפניכם את האתגרים המרכזיים של החיל בתחומי עיסוק שונים ומגוונים, ומעודדים אתכם להצטרף למהפכה הדיגיטלית במענה הרפואי בצה"ל. 

אם אתם מעוניינים לשתף פעולה עם דור העתיד של מנהיגי הרפואה בישראל ועם אנשי הרפואה היצירתיים והאיכותיים במדינה בעיצוב רפואת העתיד, אנחנו מחכים לשמוע על החדשנות שלכם. 


במידה ויש לכם שאלות, מוזמנים לפנות לצוות BeWell.il כאן

חיל הרפואה.jpg

אלו הם האתגרים שלנו,

יש לך פתרון? שלח לנו! 

ניהול וייעול הטיפול והארגון באירועים מרובי נפגעים

איתור מוקדם, רגיש, ספציפי ומהימן בתנאי שדה של דימום פנימי באופן בלתי פולשני

יצירת רשתיות בין מערכות מידע צבאיות למערכות מידע רפואיות אזרחיות והטמעה של כלים תומכי החלטה לייעול הטיפול הרפואי

טיוב הכשרת המטפלים בשדה בדגש על ניהול מקרי פציעה מורכבים, שיפור מיומנויות פרוצדורליות ועבודה בצוות בתנאים מורכבים ומדמי מציאות

זיהוי ואיסוף פרמטרים מדידים המקושרים לחוסן נפשי ברמת הפרט והקבוצה, ופיתוח מערכות  לשיפור יכולת ההתמודדות במצבי דחק, ולשיפור היכולת הקוגניטיבית והכושר הנפשי

עוד קצת עלינו

מה מיוחד בנו, מה היתרון התחרותי שלנו ולמה לעבוד איתנו?


חיל הרפואה הוא ארגון בריאות יחיד מסוגו בישראל המקיים תחת קורת גגו מספר מאמצים נרחבים:

1. מתן מענה שוטף בשגרה ובחירום לנפגעים (פצועים וחולים) במתאר טרום בית חולים ובכלל זה ניהול מצבי אסון לאומיים ובין לאומיים.

2. מערך מרפאות ומכונים המהווה למעשה קופת חולים חמישית בישראל הנותנת מענה לרבבות חיילים בבסיסי צה"ל.
בין היתר ניתן המענה גם באזורי ספר בהם המענה הרפואי מהווה אתגר.

3. הכשרת מטפלים במקצועות הרפואה השונים (החל מהכשרת לוחמים כמצילי חיים, חובשים, אחיות, מנהלי מרפאות, פיזיותרפיסטים, רופאי שיניים, פסיכולוגים, רופאים ראשוניים, רופאים מומחים ועוד) במסגרת האקדמיה לרפואה צבאית בהדסה ובסיסי ההדרכה והאימונים החיליים.

העבודה עם חיל הרפואה מאפשרת גישה למומחים בתחומים שונים בעלי נסיון עשיר בפתרון אתגרים מורכבים. מומחים אלו יאפשרו ייעוץ מקצועי וקרוב ובחינה מהירה של פתרונות מוצעים בשטח, בהתאם לכללי האתיקה והמחקר הנקבעים על ידי מפקד החיל.

בחיל מספר רב של מסדי נתונים דיגיטליים מסוגים שונים ובהתאם למגמת הדיגיטציה בכל מערכי החיל, קיים רצון רב להטמעתם של כלים מתקדמים לשיפור המענה רפואי על כלל היבטיו.

בשנים האחרונות קיים החיל מספר רב של פרויקטי מחקר ובהם שיתופי פעולה עם מספר חברות בתחומים טכנולוגיים שונים וגופי אקדמיה מובילים בישראל
סיפורי הצלחה של סטארטאפים שעבדו איתנו?


קיימים שיתופי פעולה עם מספר חברות בתחומי החיישנים, הכוללים חברות הזנק, גופי אקדמיה ועוד סיפורי הצלחה בעבודה עם חברות סטרטאפ.

לאחרונה החיל עוסק בהקמת תשתית דיגיטלית בשיתוף עם חברות WEB DESIGN מהמובילות בעולם כמו כן קיים החיל מספר פיילוטים עם חברות בתחום הסימולציה הרפואי, חברות העוסקות בטכנולוגיות AR-VR-MR, וחברות בתחום הטלהמדיסין.
כמה פיילוטים כבר היו אצלינו בשנתיים האחרונות?


היו לנו כ-10 פיילוטים בתחום הבריאות הדיגיטלית
מהם השלבים בעבודה עימנו?


השלב הראשון כולל את אפיון הצורך והגדרת האתגר על ידי ענפי החיל השונים, ולאחר מכן בחינת פתרונות אפשריים תוך ליווי מקצועי של הענף ושל ענף חדשנות בחיל. השאיפה היא לקיים פרוייקטים שמגיעים להבשלת MVP תווך כשנה לכל היותר לאחר בחינה במספר אתרי בטא.
מהם השירותים שאנחנו יכולים להציע לכם?


בחינה של כלים על מסדי נתונים רפואיים, פיילוטים בשיתוף מומחים מהארגון, תמיכה בניסויים פרה קליניים וקליניים
עם אילו ארגונים נוספים אנחנו מקיימים שיתופי פעולה?


לחיל שיתוף פעולה ענף עם גורמי אקדמיה רבים ובכלל זה הפקלוטה לרפואה בהדסה עין כרם (בה מתקיימת הכשרת סטודנטים לרפואה צבאית במסגרת תכנית "צמרת"), אוניברסיטת תל אביב, הטכניון, בן גוריון ובר אילן. מעבר לכך החיל מקיים קשר שוטף וחילופי מידע פעילים ותדירים בתחומים שונים של הרפואה הצבאית עם שותפים מחילות רפואה של צבאות זרים ובראשם צבא ארה"ב החיל מקיים קשר שוטף עם מפא"ת ומממן באמצעות קול קורא משותף יוזמות למחקר ופיתוח, ובנוסף מקיים קשרי עבודה שוטפים מול הרשות לחדשנות והמכון הישראלי לחדשנות ועוד